Twórcy silnika Unreal Engine 4 zapowiedzieli darmową strzelnakę ‚Robo Recall’ przeznaczoną na gogle Oculus Rift. Gra ma być kolejnym świetnym przykładem demonstrującym możliwości kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

Podczas ubiegłorocznej konferencji Oculus Connect firma Epic Games zademonstrowała pierwszoosobową strzelankę Bullet Train wykorzystującą możliwości kontrolerów Oculus Touch. W tym roku twórcy silnika gier Unreal Engine 4 zabrali ze sobą grę będącą „duchowym następcą” produkcji, która jest czymś w rodzaju dema technologicznego demonstrującego możliwości „VR-owych gamepadów” przenoszących nasze dłonie do wirtualnej rzeczywistości.

Robo Recall będzie produkcją znacznie większą od Bullet Train, tytułu który mieliśmy okazję niedawno sprawdzić podczas testów deweloperskiego zestawu kontrolerów Oculus Touch. Tech-demo w naszej ocenie spełniło swoją rolę i jeszcze bardziej przekonało nas do tego, że na kontrolery ruchowe dla Oculusa czekać zdecydowanie warto. Tym bardziej cieszy zapowiedź kontynuacji, która już na pierwszym zwiastunie wygląda oszałamiająco, w czym oczywiście zasługa silnika UE4 i doświadczenia w tym temacie studia Epic Games.

Robo Recall to kolejny shooter z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Pomimo, iż będzie to produkcja większa od wyższej wspomnianej, nie powinniśmy oczekiwać pełnoprawnej gry AAA. Autorzy zapowiadają jedynie trzy misje/środowiska, w których toczyć się będzie rozgrywka. Ta nastawiona będzie raczej na szlifowanie wyników i odpieranie fali nacierających na nas robotów, niż kampanię fabularną. Jednakże w planach jest zapewnienie graczom od dwóch do czterech godzin rozrywki.

Tytuł zostanie opublikowany wyłącznie na platformie Oculusa. Epic Games planuje wypuścić Robo Recall całkowicie za darmo w pierwszym kwartale przyszłego roku.