Informacja prasowa

Wirtualna rzeczywistość wraca do Warszawy. Od dzisiaj można kupić bilety na największą w tej części Europy konferencję poświęconą technologiom wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Najtaniej do końca sierpnia.

23 i 24 listopada European VR/AR Congress po raz kolejny zamieni wnętrza Centrum Nauki Kopernik w platformę wymiany wiedzy i doświadczeń na temat wirtualnej rzeczywistości. Przy okazji kolejnej edycji uwaga zostanie poświęcona również siostrzanej technologii, rozwijającej się w ostatnim czasie w niezwykłym tempie rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Kongres będzie okazją do wysłuchania prelekcji doświadczonych praktyków, którzy opowiedzą, w jakim stopniu korzysta się już z tych technologii w nauce, biznesie, życiu codziennym i rozrywce. Uczestnicy, podobnie jak w poprzednich edycjach, będą mieli okazję wysłuchać twórców aplikacji, producentów oprogramowania i sprzętu, entuzjastów oraz ewangelizatorów VR i AR, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach, sukcesach i porażkach. Podczas dwóch dni uczestnicy przetestują osobiście innowacyjny sprzęt, poznają najnowsze projekty powstałe w tych technologiach w Strefie Expo, a także dowiedzą się o praktycznym zastosowaniu VR i AR podczas warsztatów.

Ostatnia edycja zgromadziła ponad 400 gości z kilkunastu krajów. Swoje prelekcje wygłosili m.in.: Joe Robbins z Unity Technologies, Steve Dan (VRARA Londyn) Artur Kurasiński (Ghost VR) oraz Anton Skiter (Interactive Lab). Uczestnicy mogli przetestować m.in. Kontroler PlayStation VR Aim i grę Fairpoint, a także wziąć udział w warsztatach na temat wykorzystania VR na rynku nieruchomości czy marketingu.

Bilety dostępne są na stronie: vrarcongress.evenea.pl

Więcej informacji na temat kongresu: vrcongress.pl i FB /europeanvrarcongress.