Eve Valkyrie Oculus Rift
Eve Valkyrie (CCP)

EVE: Valkyrie – symulator kosmiczny osadzony w uniwersum znanym z EVE Online i DUST 514 – został zaprezentowany na najnowszym prototypie gogli VR Oculus Rift „Crescent Bay”. Grę pokazano na odbywającej się właśnie w stolicy Islandii imprezie EVE Fanfest 2015, zorganizowanej dla miłośników gry MMORPG EVE Online.

Nadchodząca produkcja studia CCP Games pozwala na zrobienie kariery pilota kosmicznego myśliwca. Gra tworzona jest z myślą o trybie multiplayer oraz goglach wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift i to właśnie na nich została zaprezentowana podczas konwentu. Jest to pierwsza pełnoprawna gra pokazana na prototypie Oculusa, na podstawie którego zostanie stworzona wersja deweloperska urządzenia. Poniżej możecie zobaczyć nowy trailer opublikowany w trakcie imprezy.

Ponadto CCP Games ogłosiła powstanie nowych zespołów w oddziałach firmy w Atlancie i Szanghaju, których zadaniem będzie tworzenie dem technologicznych i eksperymentowanie z wirtualną rzeczywistością. CCP Atlanta odpowiedzialne jest za stworzenie trzech doświadczeń VR zaprezentowanych na konwencie: Disc Arena, Ship Spinner oraz The Workshop. Wszystkie one korzystają z kontrolera Kinect 2 i przenoszą trójwymiarowy skan gracza do wirtualnej rzeczywistości. Z kolei CCP Shanghai pracuje nad Project Nemesis, kosmiczną strzelanką na mobilne gogle Samsung Gear VR.

Na razie nie znamy oficjalnej daty premiery EVE: Valkyrie, jednak wiadomo, że gra ma być tytułem startowym zarówno dla konsumenckiej wersji Oculus Rift jak i dla headsetu Project Morpheus, którego premiera została zapowiedziana na drugi kwartał 2016 roku. CCP uruchomiło zapisy do zamkniętych testów wersji pre-alpha, do których dostęp otrzymają dotychczasowi gracze EVE Online i Dust 514, posiadający wersję deweloperską gogli Oculus Rift DK2.