Facebook poszukuje coraz więcej specjalistów od wirtualnej rzeczywistości do pracy w Oculus VR.

W ostatnim czasie możemy zauważyć znaczny wzrost liczby ofert pracy związanych z technologią Virtual Reality w należącej do Facebooka firmie Oculus VR. Na chwilę obecną producent gogli Oculus Rift poszukuje 476 osób, które „dostrzegają nadzwyczajny potencjał wirtualnej rzeczywistości i pragną go zmaterializować”. W porównaniu do początku ubiegłego roku liczba dostępnych posad wzrosła ponad trzykrotnie.

Do sytuacji odniósł się rzecznik Oculusa, który krótko skomentował ją serwisowi Road to VR: „Ogólnie rzecz biorąc rosnąca liczba ofert pracy związanych z AR i VR jest wskaźnikiem poziomu zaangażowania Facebooka/Oculusa w obszarze wirtualnej rzeczywistości”.

Na kanale Oculusa kilka dni temu ukazał się materiał promocyjny zachęcający do dołączenia do załogi jednostki badawczo-rozwojowej Oculus Research, której laboratoria znajdują się w USA oraz w Irlandii.

Wszystkie oferty pracy, obejmujące 15 biur zlokalizowanych w różnych regionach świata, znajdują się na stronie Oculusa. Co ciekawe podstrona „Praca” opublikowana została również w naszym rodzimym języku, co może oznaczać, że twórcy Rifta cenią sobie polską VR-ową myśl techniczną.