Użytkownicy gogli HTC Vive uzyskali nieoficjalny dostęp do społecznościowej aplikacji Facebook Spaces.

Kilka dni temu firma Facebook opublikowała wersję beta zapowiadanej od dłuższego czasu własnej aplikacji social VR. Jak można było się spodziewać Facebook Spaces współpracuje wyłącznie z produkowanymi przez społecznościowego giganta goglami Oculus Rift.

Jest już jednak na to sposób. Dzięki niezawodnemu hackowi Revive dostęp do facebookowych przestrzeni otrzymali użytkownicy konkurencyjnych gogli HTC Vive.

Facebook Spaces kierowane jest do osób zainteresowanych wspólnym spędzaniem czasu ze znajomymi w wirtualnej rzeczywistości. Użytkownicy reprezentowani są za pomocą animowanych, kreskówkowych awatarów, które możemy utworzyć automatycznie na podstawie zdjęć udostępnionych przez nas na popularnym portalu.

VR-owa aplikacja społecznościowa posiada wsparcie dla kontrolerów ruchowych, dlatego też jesteśmy w stanie ujrzeć również wirtualne dłonie osób z nich korzystających. Jednorazowo możemy spotkać się z trzema innymi osobami znajdującymi się wśród naszych facebookowych znajomych.

Jak na razie Spaces zbiera bardzo skrajne opinie wśród oceniających aplikację w Oculus Home. Częściowo jest to spowodowane wymogiem posiadania na Facebooku otagowanego zdjęcia. Inni wskazują na błędy uniemożliwiające poprawne korzystanie z aplikacji. Biorąc pod uwagę różnicę w kontrolerach ruchowych Oculusa i Vive, użytkownicy tych drugich mogą spodziewać dodatkowych niedogodności z uwagi na brak oficjalnego wsparcia dla VR-owego zestawu HTC.

Revive dostępny jest do pobrania w tym miejscu. Facebook Spaces w wersji beta ściągniemy za darmo z oficjalnego sklepu dla gogli Oculus Rift. Aplikacja nie została jeszcze udostępniona użytkownikom współprodukowanych przez Oculusa mobilnych gogli Samsung Gear VR.