Nowa aktualizacja Facebook Spaces wprowadza możliwość udostępnienia widoku pulpitu komputera.

Eksperymentalna aplikacja społecznościowa Facebooka przeznaczona dla posiadaczy gogli Oculus Rift wzbogaciła się o kolejną interesującą funkcję. Od teraz użytkownicy Facebook Spaces mogą zobaczyć i obsługiwać pulpit swojego komputera z poziomu wirtualnej rzeczywistości. Oznacza to także, że każdy z naszych znajomych, z którym nawiążemy łączność poprzez aplikację także zobaczy to co aktualnie wyświetla się na naszym monitorze.

Daje to wiele nowych możliwości, możemy np. wspólnie obejrzeć film zapisany na dysku lokalnym lub zorganizować mini-imprezę w stylu LAN Party. Aby tego dokonać wystarczy z półki narzędzi wyciągnąć monitor i ustawić go w dowolnym miejscu w przestrzeni. Wirtualny pulpit możemy obsługiwać w czasie rzeczywistym za pomocą zastępującego myszkę laserowego rysika oraz fizycznej lub cyfrowej klawiatury.

Facebook Spaces kierowane jest do osób zainteresowanych wspólnym spędzaniem czasu ze znajomymi w wirtualnej rzeczywistości. Użytkownicy reprezentowani są za pomocą animowanych, kreskówkowych awatarów, które możemy utworzyć automatycznie na podstawie zdjęć udostępnionych przez nas na popularnym portalu.

VR-owa aplikacja społecznościowa posiada wsparcie dla kontrolerów ruchowych, dlatego też jesteśmy w stanie ujrzeć również wirtualne dłonie osób z nich korzystających. Jednorazowo możemy spotkać się z trzema innymi osobami znajdującymi się wśród naszych facebookowych znajomych.