VR-owa aplikacja społecznościowa Facebooka teraz także w wersji dla gogli HTC Vive.

Facebook udostępnił specjalną wersję swojej aplikacji „social VR” dedykowaną użytkownikom gogli HTC Vive. Od teraz mogą oni dołączyć do posiadaczy Oculus Rifta, którzy dostęp do Facebook Spaces otrzymali w kwietniu.

Udostępnienie Spaces użytkownikom Vive może wydawać się dosyć dziwne zważywszy na fakt, iż Facebook jest właścicielem firmy Oculus VR, a gogle HTC bezpośrednim rywalem Rifta w segmencie PC. Tym bardziej, że w ostatnim czasie nasiliła się tendencja wydawana tytułów dedykowanych konkretnej platformie VR. Niemniej firma z Menlo Park nie zamierza zamykać się na konkurencyjne rozwiązania. Jej celem, jak w przypadku tradycyjnej aplikacji społecznościowej, jest dotarcie do jak największej liczby osób, ponieważ to oni stanowią o jej sukcesie. W związku z tym w przyszłości możemy spodziewać się wersji na kolejne urządzenia.

Aplikacja kierowana jest do osób zainteresowanych wspólnym spędzaniem czasu ze znajomymi w środowisku Virtual Reality. Użytkownicy Spaces reprezentowani są za pomocą animowanych, kreskówkowych awatarów, które możemy utworzyć automatycznie na podstawie zdjęć udostępnionych przez nas na popularnym portalu społecznościowym.

Facebook Spaces posiada wsparcie dla kontrolerów ruchowych, dlatego też jesteśmy w stanie ujrzeć również wirtualne dłonie osób z nich korzystających. Jednorazowo możemy spotkać się z trzema innymi osobami znajdującymi się wśród naszych facebookowych znajomych.

Aplikację w wersji HTC Vive można pobrać z oficjalnej strony Facebook Spaces.