Facebook opublikował biblioteki JavaScript przeznaczone dla twórców przeglądarkowych doświadczeń WebVR.

React VR – open source’owa, Javascriptowa biblioteka Facebooka służąca do tworzenia przeglądarkowych doświadczeń opartych na WebVR właśnie ujrzała światło dzienne. Framework ułatwi programistom projektowanie stron i aplikacji, które będzie można uruchomić bezpośrednio z przeglądarki internetowej na wielu różnych modelach gogli wirtualnej rzeczywistości.

Biblioteka udostępniona została w serwisie GitHub wraz z dokumentacją.

WebVR jest eksperymentalnym API opartym na JavaScript, który umożliwia dostęp do VR-owych treści wprost z poziomu przeglądarki WWW. Obecne z tego standardu korzysta już aplikacja Samsung Internet Browser for Gear VR przeznaczona dla mobilnych gogli Gear VR współprodukowanych przez Oculusa, a także przeglądarka Chrome na Androida (gogle typu Cardboard).

W przypadku PC-towych headsetów obsługę WebVR umożliwia eksperymentalna wersja Chrome o nazwie Chromium. Wirtualną rzeczywistość z poziomu internetu uruchomimy także dzięki projektowi MozVR.com i Mozilli w wersji Firefox Nightly. W przyszłości różnego rodzaju aplikacje wirtualnej rzeczywistości dostępne będą bezpośrednio z Microsoft Edge, domyślnej przeglądarki systemu Windows 10 oraz przeglądarki Carmel projektowanej przez firmę Oculus VR.