Fallout 4 VR w dniu premiery wyłącznie w wersji podstawowej.

Na 12 grudnia zapowiedziana została premiera VR-owego portu gry Fallout 4, która ukaże się tego dnia w wersji dla gogli HTC Vive. Według informacji uzyskanych przez serwis VRFocus tytuł ten pojawi się w podstawowej edycji, bez dodatków wydanych już po premierze wersji PC.

Łącznie produkcja Bethesda Softworks otrzymała sześć DLC: „Far Harbor”, „Nuka-World”, „Vault-Tec Workshop”, „Contraptions Workshop”, „Wasteland Workshop” oraz „Automatron”. Istnieje jednak szansa, że zostaną one zintegrowane z edycją VR jakiś czas po jej debiucie.

Fallout 4 to jedna z największych i najbardziej utytułowanych gier ubiegłego roku. Najnowsza odsłona popularnej serii gier osadzonych w post-apokaliptycznym, retrofuturystycznym świecie przenosi gracza na przedmieścia Bostonu, na krótko przed wybuchem wojny nuklearnej.

Podczas konferencji E3 2017 potwierdzono, iż Fallout 4 VR będzie pełnoprawną VR-ową wersją gry jednak otrzyma zupełnie nowy system walki oraz wytwarzania przedmiotów, które zostaną dostosowane do możliwości gogli Virtual Reality.

Tytuł można zakupić już na Steamie w formie przedsprzedaży. Produkcja Bethesdy została wyceniona na 59,99€.