Istnieje szansa, że w Fallout 4 VR zagramy jeszcze w tym roku także w goglach PlayStation VR.

Podczas niedawnych targów E3 pokazano trzy gry Bethesdy dedykowane goglom wirtualnej rzeczywistości. Dwie z nich – Doom VFR oraz The Elder Scrolls V: Skyrim VR – zostaną wydane ze wsparciem konsolowego headsetu PlayStation VR, tymczasem VR-owy port gry Fallout 4 został zapowiedziany wyłącznie na gogle HTC Vive.

Wiele jednak wskazuje, iż użytkownicy PlayStation 4 i PSVR również otrzymają możliwość zagrania w postapokaliptycznego RPG-a. Jeden z użytkowników serwisu Reddit opublikował zdjęcie przedstawiające prawdopodobnie niewydany jeszcze katalog popularnej amerykańskiej sieci sklepów GameStop. Możemy na nim zobaczyć listę gier na PlayStation VR, na które będzie można złożyć zamówienia przedpremierowe. Wśród nich znalazł się m.in. Fallout 4 VR.

Jeżeli zdjęcie okaże się autentyczne i nie doszło do pomyłki w VR-owego Fallouta zagramy jeszcze w tym roku.

Po raz pierwszy o Fallout 4 VR usłyszeliśmy podczas E3 2016 gdzie gra została ogłoszona na nową konsolę Xbox One X (wówczas Project Scorpio), jednakże ani w trakcie tegorocznej konferencji Bethesdy, ani wcześniejszej Microsoftu, nie usłyszeliśmy w tym temacie nic nowego.

Na platformie Steam dostępna jest już strona gry, na której możemy składać preordery na wersję dla gogli HTC Vive. Tytuł został wyceniony na 59,99€, czyli dwa razy drożej, niż wynosi obecnie cena tradycyjnej wersji. Jego premiera odbędzie się w czwartym kwartale tego roku.

  • Pawel

    Jak dla mnie, to bardzo dobra informacja. Deweloperzy, powinni jednak w koncu dostrzec PS4 Pro, ktory jest jednak znacznie mocniejszy od zwyklego ps4. Technicznie , to przeciez nie problem aby gra rozpoznawala mocniejszy sprzet i odpalala wiecej detali.

  • xxx yyy

    Myślicie że będzie jakiś workaround na oculusa ?