Bethesda zabierze na targi E3 grywalne demo Fallout 4 VR. Według dyrektora studia będzie to „najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieliśmy w życiu”.

Bethesda potwierdziła, iż podczas targów gier E3, które tradycyjnie odbędą się w połowie czerwca w Los Angeles, zobaczymy grywalną, demonstracyjną wersję Fallout 4 VR.

Pete Hines (Bethesda VP of PR and Marketing) podczas konferencji PAX East udzielił wywiadu youtuberowi HipHopGamer, w którym zacytował słowa rozmowy przeprowadzonej z Toddem Howardem, dyrektorem Bethesda Game Studios. Ten zapytany na temat postępów w pracy nad grą powiedział:

„Fallout 4 VR to najbardziej niesamowita rzecz jaką widzieliście w życiu. Nie możecie sobie nawet wyobrazić, co oznacza rozgrywka w wirtualnej rzeczywistości i jak realistycznie to wygląda, gdy możesz rozglądać się przy pomocy głowy. To rozwali wam mózgi. Jest to najbardziej szalona rzecz jaką zobaczycie. Będziemy to mieli na E3.”

Fallout 4 to jedna z największych i najbardziej utytułowanych gier ubiegłego roku. Czwarta odsłona popularnej serii gier osadzonych w post-apokaliptycznym, retrofuturystycznym świecie przenosi gracza na przedmieścia Bostonu, na krótko przed wybuchem wojny nuklearnej. Todd Howard udzielił jak czas temu wywiadu, w którym potwierdził, że VR-owa wersja gry Fallout 4 będzie od początku do końca grywana w goglach wirtualnej rzeczywistości. Według dyrektora Bethesdy żadna zawartość oryginalnej gry nie zostanie zmieniona lub usunięta.

W takim przypadku jedyne co zostało do zrobienia to dostosowanie gry do nowego sposobu rozgrywki. Howard wyjaśnił, że obecne prace koncentrują się wokół tego w jaki sposób gracze dokonywać będą interakcji. W związku z tym, iż występują pewne problemy z przemieszczaniem się po dostępnej w grze ogromnej przestrzeni, dyrektor Bethesdy ma nadzieję na implementacje tak wielu trybów lokomocji jak to tylko możliwe.

W tej chwili Fallout 4 VR potwierdzono wyłącznie w wersji na gogle HTC Vive. Aktualizacja wprowadzająca obsługę wirtualnej rzeczywistości według wcześniejszych zapowiedzi powinna pojawić się do końca tego roku. VR-owa wersja postapokaliptycznego RPG-a ogłoszona została także na nową konsolę Xbox ‚Project Scorpio’.