Poznaliśmy przybliżoną datę premiery Fallout 4 VR. Nowy zwiastun prosto z E3.

Bethesda zorganizowała konferencję poprzedzającą targi E3, podczas której otrzymaliśmy nowe informacje na temat długo wyczekiwanego VR-owego portu gry „Fallout 4”. Wiadomo już, że tytuł zadebiutuje w październiku ze wsparciem gogli HTC Vive.

Fallout 4 to jedna z największych i najbardziej utytułowanych gier ubiegłego roku. Najnowsza odsłona popularnej serii gier osadzonych w post-apokaliptycznym, retrofuturystycznym świecie przenosi gracza na przedmieścia Bostonu, na krótko przed wybuchem wojny nuklearnej.

Podczas konferencji potwierdzono, iż Fallout 4 VR będzie pełnoprawną VR-ową wersją gry jednak otrzyma zupełnie nowy system walki oraz wytwarzania przedmiotów, które zostaną dostosowane do możliwości gogli Virtual Reality.

Opublikowano także nowy zwiastun produkcji, na którym możemy zobaczyć pierwsze fragmenty z rozgrywki.

W tej chwili Fallout 4 VR potwierdzono wyłącznie w wersji na gogle HTC Vive. Z uwagi na toczący się proces pomiędzy Oculus VR a firmą ZeniMax, do której należy Bethesda, raczej nie powinniśmy spodziewać się oficjalnego wsparcia dla gogli Oculusa. Aczkolwiek, o ile producenci gry nie zablokują dostępu użytkownikom Rifta, uruchomią oni grę przy pomocy opracowanego przez Valve standardu OpenVR, który oprócz HTC Vive obsługuje także konkurencyjne headsety.

VR-owa wersja postapokaliptycznego RPG-a została podczas ubiegłorocznej edycji targów E3 ogłoszona także na nową konsolę Xbox One X (wówczas Project Scorpio), jednakże ani w trakcie konferencji Bethesdy, ani wcześniejszej Microsoftu, nie usłyszeliśmy na ten temat nic nowego.

Na platformie Steam pojawiła się już strona gry, na której możemy składać zamówienia przedpremierowe. Tytuł został wyceniony na 59,99€, czyli dwa razy drożej, niż wynosi obecnie cena tradycyjnej wersji.