Kamizelka haptyczna Hardlight VR zadziała z VR-owym modem do Half-Life 2.

W tym miesiącu zadebiutuje ufundowana rok temu na Kickstarterze kamizelka haptyczna Hardlight VR. Jej twórcy poinformowali, iż urządzenie współpracować będzie m.in. z grą Arizona Sunshine oraz powstającym fanowskim VR-owym modem do Half-Life 2.

Ważący 1,6 kg Hardlight VR Suit wyposażony został w 16 wibrujących elementów rozmieszczonych na klatce piersiowej, plecach, barkach i rękach, dzięki czemu każda grupa mięśni górnej partii ciała użytkownika posiada własną niezależną haptyczną strefę. Gdy użytkownik kamizelki napotyka kolizję w cyfrowym środowisku odpowiednie jednostki zaczynają drgać. W zależności od rodzaju interakcji będzie można poczuć m.in. uderzenie, strzał z broni jak i dotyk.

Producenci obiecują współpracę z goglami Oculus Rift i HTC Vive, a w późniejszym terminie także z konsolowym headsetem PlayStation VR. Kamizelka dostępna jest w przedsprzedaży w cenie 300 dolarów.

Autorzy moda „Half-Life 2: VR” również zapowiadają wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive oraz dedykowanych im kontrolerów ruchowych. W związku z tym użytkownicy w/w zestawów nie tylko zobaczą świat kultowej gry oczami Gordona Freemana oraz przejmą kontrolę nad jego dłońmi, lecz także poczują na własnym ciele różnego rodzaju obrażenia zadawane przez przeciwników.

Zajmujący się produkcją dodatku niezależny zespół Source VR Mod Team zamierza m.in. poprawić elementy oprawy graficznej (efekty, tekstury, modele, mapy), a także przeprojektować pod VR interfejs użytkownika wydanej w 2004 roku gry. Zapowiadana jest również kompatybilność z innymi modami oraz zróżnicowane tryby lokomocji.

Mod powstaje już od 2013 roku. Kilka lat temu wydana została wersja „HL2VR”, która współpracowała z pierwszym deweloperskim modelem gogli Oculus Rift oraz kontrolerami Razer Hydra. Rozgrywka wyglądała wówczas w taki sposób:

Data premiery moda Half-Life 2 VR nie została jeszcze ogłoszona.