Stało się. Finał piłkarskiej Champions League po raz pierwszy będzie można obejrzeć na żywo w goglach wirtualnej rzeczywistości. Historyczna transmisja przeprowadzona zostanie zarówno na gogle PlayStation VR jak i mobilne Cardboardy oraz Samsung Gear VR.

Pierwszy raz w historii zostanie przeprowadzano publiczna transmisja z finału piłkarskiej Ligi Mistrzów na gogle wirtualnej rzeczywistości. Możliwość obejrzenia jutrzejszego meczu pomiędzy Juventusem Turyn a Realem Madryt otrzymają m.in. użytkownicy gogli PlayStation VR w Niemczech, którzy posiadają dostęp do usługi PS Plus. Kibice przeniosą się do z tzw. „wirtualnego boxu”, gdzie oprócz możliwości obserwowania wydarzeń na boisku w 180-stopniach, równocześnie będą mogli śledzić różnego rodzaju statystyki meczowe oraz wpisy pojawiające się w mediach społecznościowych.

Tymczasem na YouTube transmisję dedykowaną mobilnym goglom typu Cardboard w pełnych 360-stopniach przeprowadzi brytyjska stacja BT Sport. Niestety prawdopodobnie zablokowana zostanie możliwość oglądania finału z terytorium Polski. Jednakże, jeżeli będziecie w czasie meczu przebywać na terenie Wielkiej Brytanii, sferyczny przekaz znajdziecie w tym miejscu.

Stream z finału udostępniony zostanie bezpłatnie również w aplikacji BT Sport VR w wersji dla Cardboardów oraz gogli Samsung Gear VR. W tym przypadku użytkownicy headsetów będą mogli wybrać pomiędzy głównym streamem z komentarzem i grafiką meczową a widokiem z poszczególnych kamer 360º zlokalizowanych w różnych miejscach stadionu.

Podobną transmisję przeprowadzi w USA stacja Fox Sports.

W tym tygodniu firma Samsung zapowiedziała usługę VR Live Pass dla Gear VR, dzięki której w mobilnych goglach obejrzymy na żywo m.in. gale UFC i koncerty organizowane przez Live Nation.