W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutował dziś kolejny tytuł na wyłączność. Jest nią należąca do gatunku ‚First-person shooter’ gra Damaged Core.

Produkcja studia High Voltage Software reklamowana jest jako nowy rodzaj strzelanki VR tworzonej od początku z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. W związku z tym, iż w procesie powstawania gry uczestniczyło Oculus Studios, tytuł jest ‚exclusivem’ platformy Oculus Rift i zakupimy go wyłącznie w oficjalnym sklepie dla gogli.

Akcja Damaged Core rozgrywa się w przyszłości podczas wojny robotów. Gracz wcieli się w rolę… wirusa przejmującego panowanie nad wojennymi maszynami zaprogramowanymi na zniszczenie ludzkości. Roboty zarządzane są przez tzw. Rdzeń – sieciową sztuczną inteligencję, dla której wojna jest koniecznością w dążeniu do dalszej ewolucji.

Obsługi zhakowanych robotów trzeba się będzie jednak nauczyć, ponieważ każdy model, a jest ich 17, specjalizuje się w innej broni. Autorzy zapowiadają także 10 godzin fabularnej kampanii napisanej przez Drew Holmes’a (pracował wcześniej nad popularną serią Bioshock), a także unikalny system sterowania możliwy tylko w grze Virtual Reality.

Damaged Core jest jedną z pierwszych strzelanek przeznaczonych na gogle Oculus Rift. Dotychczas domena ta była specjalnością platformy HTC Vive, która w tej chwili jako jedyna posiada kontrolery ruchowe umożliwiające poruszanie się po określonej powierzchni pokoju, co znacząco pomaga w uniknięciu efektów tzw. choroby lokomocyjnej. Co ciekawe autorzy FPS-a VR zdecydowali się nie czekać na premierę kontrolerów Oculus Touch i zaprojektowali system teleportacji pozwalający na poruszanie po cyfrowym świecie przy pomocy gamepada.

Gra dostępna jest w oficjalnym sklepie Oculus Store w cenie 29,99 dolarów. Kupując Damaged Core do 6 września otrzymamy dostęp do zamkniętych testów beta innej gry studia High Voltage – Dragon Front.