Frontier Developments ogłasza wsparcie SteamVR i gogli Virtual Reality HTC Vive w sieciowej grze wieloosobowej na PC Elite Dangerous.

HTC Vive będzie pierwszym, ogólnodostępnym zestawem wirtualnej rzeczywistości. Wsparcie Vive w Elite: Dangerous na PC nastąpi pod koniec roku w darmowej aktualizacji i będzie kolejnym krokiem Frontier Developments w kierunku tworzenia wciągających wirtualnych przeżyć w wysokiej rozdzielczości.

„Jesteśmy podekscytowani, mogąc ogłosić wsparcie SteamVR, jako następny etap rozwoju Elite: Dangerous. W grudniu 2013 byliśmy jedną z pierwszych firm, wspierających systemy wirtualnej rzeczywistości w grze AAA, choć już samo odkrywanie kosmosu, handel i walka w Elite: Dangerous, w układzie odzwierciedlonej w skali 1:1 Drogi Mlecznej, już są jak wirtualna rzeczywistość, nieporównywalna z niczym innym. Ścisłe współpracowaliśmy z Valve, aby udostępnić Elite: Dangerous na HTC Vive i jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości, jaką udało się nam osiągnąć” – przyznaje Jonny Watts, dyrektor kreatywny Frontier Developments.

„Elite: Dangerous od Frontiera jest wspaniałym przykładem wykorzystania wszechstronności HTC Vive i SteamVR. Na nadchodzącym EGX pokażemy po raz pierwszy graczy wcielających się w kapitanów statków kosmicznych przy użyciu Vive” – dodaje Chet Faliszek z Valve.

Odwiedzający EGX 2015 będą mogli obejrzeć prezentację Elite: Dangerous i HTC Vive na stoiskach Elite: Dangerous i HTC. EGX 2015 odbędzie się w Birmingham w Wielkiej Brytanii od 24 do 27 września.

Aby świętować ogłoszenie współpracy z Valve, Frontier Developments obniża cenę Elite: Dangerous na PC i Mac przez tydzień na FrontierStore.net i Steam. Do 28 września, Elite: Dangerous będzie dostępne za 22,49 €, czyli 40% normalnej ceny.

W okresie świątecznym wszystkie wersje PC Elite: Dangerous będą zaktualizowane za darmo, aby oferować wsparcie SteamVR.