Halfbrick Studios wypuściło wersję VR popularnej mobilnej gry Fruit Ninja. Tytuł zadebiutował na Steamie w usłudze ‚Early Access’ ze wsparciem dla gogli HTC Vive.

Fruit Ninja to wydana w 2010 roku na urządzenia mobilne gra zręcznościowa, stworzona z myślą o wykorzystaniu potencjału ekranów dotykowych. Z czasem pojawiły się wersje na inne platformy, m.in. Xbox-owy Kinect. Tym razem australijskie studio Halfbrick postanowiło przygotować przygody wojownika ninja w wersji na gogle VR, która ma idealnie pasować do charakteru gry.

Podobnie jak w poprzednich wydaniach „owocowego nindży” zadanie gracza polega na rozcinaniu mieczem różnego rodzaju owoców. Podczas wykonywania tego manewru pojawiają się utrudnienia w postaci w postaci bomb, których musimy unikać. Tytuł na początek otrzymał wsparcie dla gogli HTC Vive i wykorzysta ich unikalne możliwości w postaci kontrolerów ruchowych (obsługa mieczy) oraz systemu SteamVR Lighthouse „room-scale”, dzięki któremu możemy prowadzić rozgrywkę na przestrzeni określonego obszaru pokoju.

Twórcy Fruit Ninja VR zdążyli przygotować na razie tryb dla jednej osoby (Zen, Classic oraz Arcade). W tej chwili gra oferuje zaledwie jedną lokację (japońska wioska w górach), ale wraz z rozwojem produkcji, która przynajmniej do października oferowana będzie w postaci wczesnego dostępu, zapowiadane są kolejne. Pełna wersja zawierać ma także nowe bronie, grywalne postacie z uniwersum Fruit Ninja oraz unikalne tryby rozgrywki, w tym opcję rozgrywki wieloosobowej.

Fruit Ninja VR dostępny jest do pobrania w cenie 14,99€ na platformie Steam. Do 14 lipca trwa promocja, dzięki której możemy zakupić grę z 20-procentową zniżką. Na końcówkę tego roku zapowiadane są wersję gry na gogle Oculus Rift, PlayStation VR oraz Google Daydream.