Poznaliśmy kolejny model gogli VR z serii Windows Mixed Reality.

Japońska firma Fujitsu zaprezentowała własny model gogli wirtualnej rzeczywistości z serii Windows Mixed Reality. Przeznaczone na lokalny rynek urządzenie charakteryzować się będzie niemal identycznymi parametrami, co wypuszczone we wtorek pierwsze cztery headsety „Windows MR” (Acer, HP, Dell i Lenovo).

Gogle Fujitsu wyposażone zostaną w podwójny wyświetlacz o rozdzielczości 1440×1440 / 90 Hz oraz soczewki zapewniające około 100-stopniowy zasięg pola widzenia. Headset posiada także dwie wbudowane w obudowę kamerki odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne w tzw. technologii trackingu typu ‚inside-out’, a także przycisk pozwalający na błyskawiczne odchylenie gogli, na tyle abyśmy mogli swobodnie spojrzeć na telefon czy napić się wody bez konieczności zdejmowania urządzania z głowy.

Fujitsu Windows Mixed Reality zadebiutuje na przełomie listopada i grudnia. Gogle sprzedawane będą w zestawie z kontrolerami ruchowymi w cenie 50 tysięcy jenów (około 445$ / 1590zł). W tym momencie nie wiadomo czy urządzenie będzie można zakupić poza Japonią.