Samsung Galaxy S8+ oraz Note 8 obsłużą technologię ARCore.

W trakcie Samsung Developer Conference, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w San Francisco, południowokoreański producent smartfonów ujawnił kolejne urządzenia, które otrzymają wsparcie dla technologii rozszerzonej rzeczywistości Google ARCore. Będą to: Galaxy S8+, Galaxy Note 8 oraz przyszłe modele Samsunga.

W sierpniu firma Google opublikowała pakiet narzędzi ARCore współpracujących z systemem Android. Korzystając z jego pomocy programiści mogą tworzyć aplikacje bazujące na technologii rozpoznawania obrazów, dzięki czemu opierające się na tym systemie urządzenia mobilne będą w stanie mapować nasze najbliższe otoczenie i umieszczać w nim cyfrowo wygenerowane obiekty, interaktywne animacje oraz dynamicznie zmieniać oświetlenie sceny.

ARCore SDK na razie został wydany wyłącznie w wersji „early preview”. Na początek dostęp do rozszerzonej rzeczywistości Google otrzymali użytkownicy smartfonów Google Pixel, Pixel XL oraz Samsung Galaxy S8 działających na Androidzie w wersji 7.0 i wyższej. Firma współpracuje już jednak także z Huawei, ASUS, LG oraz innymi producentami sprzętu. Gdy testy dobiegną końca wsparcie dla AR-owej platformy otrzymać ma 100 milionów mobilnych urządzeń. Google nie określiło jednak kiedy ten moment nastąpi.