The Void – jeden z najbardziej zaawansowanych salonów gier wirtualnej rzeczywistości na świecie – uruchomił jakiś czas temu w muzeum Madame Tussaud w Nowym Jorku instalację Mixed Reality opartą na trzeciej części filmu „Pogromcy duchów”. Właśnie opublikowano nowy zwiastun projektu, na którym po raz pierwszy możemy zobaczyć szczegóły tego niezwykłego doświadczenia VR.

Ghostbusters: Dimensions podobnie jak poprzednie doświadczenia stworzone przez twórców The Void opiera się na rozwiązaniach rozszerzających możliwości Virtual Reality. Polega to na tym, że wszystko co widzimy w wirtualnej rzeczywistości posiada swoje odpowiedniki w rzeczywistości. W rezultacie osoby mające okazję skorzystać z pokazu mogą wchodzić w interakcje z różnego rodzaju przedmiotami istniejącymi w obydwu rzeczywistościach.

To jednak nie wszystko. Autorzy instalacji odwzorowali także m.in. temperaturę powietrza oraz zapachy. Opublikowany nowy zwiastun nakręcony w technice Mixed Reality po raz pierwsze tak dokładnie ukazuje fragmenty z rozgrywki Ghostbusters: Dimensions.

The Void posiada w Salt Lake City w stanie Utah własny ośrodek pełniący rolę tzw. ‘beta center’, czyli miejsca, w którym testowane są nowe instalacje i technologie. Firma planuje w ciągu 5 lat wybudować na całym świecie 300 podobnych parków rozrywki (w tym w Polsce) wykorzystujących wspomniane rozwiązania. Pierwszą próbą „wydostania się na zewnątrz” jest nowojorska wystawa w Madame Tussaud, gdzie od 1 lipca udostępnione zostało doświadczenie Ghostbusters: Dimensions. Jak podaje The Void dotychczas z VR-owej instalacji skorzystało 20 tysięcy osób.