Niezależne studio Other Ocean Interactive opublikowało trailer oraz materiał z rozgrywki tworzonej przez nich gry VR w klimatach lat 70-tych – Giant Cop. Produkcja w humorystyczny sposób przedstawia typowy dzień z życia policjanta.

Dotychczas niewiele wiedzieliśmy na temat szczegółów rozgrywki Giant Cop. Ujawnione na oficjalnej stronie gry materiały wskazują, że wcielimy się rolę gigantycznego, 60-metrowego policjanta patrolującego ulice fikcyjnego miasta Micro City. Zadaniem tytułowego bohatera jest podążanie za poleceniami swojego przełożonego i dosłowne wyłapywanie nieposłusznych obywateli. Dosłowne, ponieważ dokonywać tego będziemy przy pomocy własnych dłoni, a następnie „przerzucali” złoczyńców na miejscowy komisariat Policji.

To od nas jednak zależy, czy będziemy dobrym policjantem, czy złym. W ten sam bowiem sposób możemy także wchodzić w interakcje z elementami wyposażenia miasta siejąc w ten sposób chaos i zniszczenie.

Data premiery nie została jeszcze ujawniona, choć debiut Giant Cop spodziewany jest jeszcze w tym roku. Gra powstaje na gogle HTC Vive.