Producenci zapowiadanej na gogle HTC Vive gry wirtualnej rzeczywistości Giant Cop: Justice Above All ujawnili na targach E3, że ich tytuł zostanie wydany na wyłączność… na platformie Oculus Rift.

W marcu tego roku informowaliśmy o pracach nad specyficzną grą Giant Cop, która powstaje przy współpracy studia Other Ocean oraz CMF FMC. Tytuł początkowo prezentowany był na platformie SteamVR i współpracujących z nią goglach HTC Vive, jednak jak się okazuje pierwsi zagrają w niego użytkownicy gogli Oculus Rift.

Informacja o zmianie priorytetów wywołała burzę komentarzy i wiele kontrowersji wśród społeczności fanów wirtualnej rzeczywistości. Twórcy gry tłumaczą swoją decyzję ogromnym ryzykiem biznesowym jakim jest produkcja gry komputerowej. Other Ocean jest małym studiem, dlatego też współpraca z firmą Oculus VR to gwarancja wielu ułatwień przy tworzeniu gry. Dzięki tego typu partnerstwu Giant Cop zostanie m.in. włączony do procesu marketingowego Rifta, co znacznie zwiększy szansę na sukces gry. Gwoli ścisłości pomysł ten został zainicjowany ze strony studia Other Ocean.

Na szczęście Giant Cop: Justice Above All ma być jedynie czasowym tytułem na wyłączność dla Oculusa. Tuż po wydaniu wersji na Rifta, producenci gry zabierają się do pracy nad edycją na gogle HTC Vive.

W grze wcielimy się rolę gigantycznego, 60-metrowego policjanta patrolującego ulice fikcyjnego miasta Micro City. Zadaniem tytułowego bohatera jest podążanie za poleceniami swojego przełożonego oraz głosem ludu i dosłowne wyłapywanie nieposłusznych obywateli. Dosłowne, ponieważ dokonywać tego będziemy przy pomocy własnych dłoni, a następnie „przerzucali” złoczyńców na miejscowy komisariat Policji lub zwyczajnie „wyrzucali” z miasta.

Poniżej znajduje się zwiastun, który został wyświetlony podczas konferencji PC Gaming Show na targach E3.

W związku z tym, że sterowanie dłońmi jest integralną częścią projektu Giant Cop, produkcja zadebiutuje nie wcześniej, niż kontrolery ruchowe Oculus Touch, które mają pojawić się w sprzedaży w drugiej połowie tego roku.