Oficjalnie zaprezentowano gogle ASUS Windows Mixed Reality oraz Lenovo Explorer.

W trakcie odbywających się w Berlinie targów elektroniki IFA 2017 zaprezentowano dwa modele konsumenckich gogli z serii Windows Mixed Reality. Oba urządzenia, podobnie jak wszystkie inne należące do „microsoftowej” platformy VR/AR charakteryzują się takimi samymi parametrami, które znane są już od jakiegoś czasu.

Zarówno ASUS Windows Mixed Rality (Asus HC102) jak i Lenovo Explorer wyposażone zostały w podwójny ekran o rozdzielczości 1440 x 1400 pikseli oraz częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz, a kąt pola widzenia wyniesie w poziomie 95 stopni. Headsety będą się jednak od siebie nieco różnić, głównie wagą i wyglądem.

ASUS Windows Mixed Rality

Jak czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy od producenta, gogle ASUSa „mają unikatowy design z wzorem setek trójwymiarowych wielokątów i połyskującym efektem tonalnym. Dzięki wadze poniżej 400g oraz zastosowaniu najwyższej jakości antybakteryjnych materiałów i wyważonej konstrukcji, która zmniejsza nacisk na nos i twarz, gogle ASUS Windows Mixed Reality są bardzo komfortowe w noszeniu, nawet przez długi czas, pozwalając użytkownikom dłużej cieszyć się z niesamowitych doznań.”

Data premiery gogli Asus Windows MR nie została jeszcze ustalona, aczkolwiek spodziewana jest w okolicy 17 października, czyli dnia, w którym zadebiutuje Dell Visor. W Europie urządzenie łącznie z kontrolerami ruchowymi zakupimy w cenie 449 euro.

Lenovo Explorer

Z kolei twórcy gogli Lenovo Explorer podkreślają, iż urządzenie zaprojektowane zostało w taki sposób, aby jego ciężar równomiernie rozkładał się na całej głowie. Jego waga jest nieco niższa niż u konkurencji i wynosi 380g.

Cenowo Lenovo Explorer prezentuje się podobnie jak ASUS. Za zestaw zapłacimy 449 dolarów, natomiast same gogle to koszt 349 dolarów. Premiera spodziewana jest w ciągu kilku najbliższych tygodniu.