Na zagranicznych rynkach zadebiutowały już nowe smartfony firmy Google z serii Pixel, które są pierwszymi modelami współpracującymi z nową mobilną VR-ową platformą Daydream. Referencyjny model gogli Daydream View w sprzedaży ma się dopiero pojawić, pomimo tego stał się już częścią telewizyjnego spotu promującego telefon Google.

Verizon – największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych – oficjalnie ruszył z kampanią promocyjną swojej najnowszej oferty, w skład której wchodzi Google Pixel, czyli pierwszy smartfon przeznaczony do współpracy z goglami Daydream View. Mobilny headset nie zadebiutował jeszcze oficjalnie na rynku, jednak już zdążył stać się częścią akcji marketingowych.

Urządzenie jest modelem referencyjnym, na bazie którego powstaną kolejne, zapewne udoskonalone wersje mobilnych gogli mających w dłuższej perspektywie czasowej zastąpić popularne „cardboardy”.

Więcej na temat platformy Daydream przeczytacie tutaj. Poniżej wspomniany spot reklamowy.

Daydream View pojawi się w sprzedaży w listopadzie w cenie 79 dolarów. Urządzenie kupimy w internetowym sklepie Google, Best Buy oraz Verizon.