HTC Vive

X-kom jako pierwszy sklep w Polsce zdecydował się na dołączenie do swojej oferty gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

Jeżeli planujecie zakupić gogli HTC Vive nie musicie już tego robić zagranicą, bądź też zamawiać bezpośrednio od producenta. Sklep komputerowy x-com wprowadził właśnie do sprzedaży VR-owe zestawy SteamVR jako pierwszy w Polsce. Sprzedawane są one w cenie 4199 złotych.

Urządzenie oficjalnie zadebiutowało w kwietniu ubiegłego roku jako bezpośredni konkurent gogli Oculus Rift. Mało kto jednak wierzył, że headset niemal dwukrotnie przebije swoją popularnością produkt Facebooka. Choć producenci Vive nie podali jak dotychczas oficjalnych wyników sprzedaży, szacuje się, iż gogle HTC rozeszły się w ilości około pół miliona egzemplarzy. To niewiele w porównaniu do wyników osiąganych przez popularne konsole do gier, jednak na przeszkodzie stanęła nie tylko wysoka cena zestawu, lecz także konieczność posiadania komputera o odpowiednio wysokich parametrach.

Aby móc w komfortowych warunkach korzystać z HTC Vive potrzebować będziemy PC-ta spełniającego poniższe wymagania.

  • Procesor Intel Core i5-4590 3,3 GHz lub AMD FX-8350 4,0 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290
  • Wyjścia wideo HDMI lub DisplayPort
  • USB 2.0
  • Windows 7/8/10

Mimo wszystko nadal bardziej opłaca się zakupić HTC Vive bezpośrednio u producenta. Wraz z kosztami przesyłki do Polski zapłacimy 918,68 Euro co w przeliczeniu daje na chwilę obecną kwotę około 3840 złotych.

Decydując się na zakup ze sklepu Vive do końca czerwca dodatkowo otrzymamy najnowszy VR-owy hit – grę Star Trek: Bridge Crew. Niestety nie posiadamy w tym momencie informacji czy podobną promocją objęty jest zestaw sprzedawany w sklepie x-kom. Gdy tylko uda nam się takową uzyskać zaktualizujemy ten artykuł.