HTC Vive Pro wycenione na 879 euro. Ruszyła przedsprzedaż gogli.

HTC uruchomiło przedpremierową sprzedaż gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive Pro. Udoskonaloną wersję headsetu Vive można zakupić na terenie Europy w cenie 879 euro.

Przedsprzedaż prowadzona jest na stronie vive.com. Urządzenie zadebiutuje 5 kwietnia. Osoby, które zamówią gogle do 3 czerwca dodatkowo otrzymają półroczny abonament na usługę Subskrypcja Viveport.

Vive Pro wyposażono w wyświetlacz (AMOLED) o rozdzielczości 2880 x 1600 px (615 PPI). Dotychczas sprzedawana wersja gogli Vive charakteryzuje się ekranem o rozdzielczości 2160 x 1200 px, w związku z czym w nowym modelu liczba pikseli zwiększy się aż o 78%, a współczynnik PPI (liczba pikseli przypadająca na cal długości) o 37%. Więcej na temat urządzenia przeczytacie w naszym teście headsetu, który opublikowaliśmy w tym miejscu.

Gogle HTC Vive Pro obecnie sprzedawane są samodzielnie, tzn. że nie otrzymamy w zestawie kontrolerów ruchowych oraz systemu trackingu SteamVR. W związku z tym oferta skierowana jest do użytkowników podstawowego zestawu HTC Vive. Sytuacja ta ma zmienić się w dalszej części tego roku, kiedy to zadebiutuje SteamVR 2.0 oraz nowe kontrolery.

Wraz z rozpoczęciem przedsprzedaży wersji Pro przeceny doczekał się podstawowy model gogli Vive, za który od teraz zamiast 699 euro zapłacimy 599 euro. W tym przypadku otrzymamy jednak kontrolery ruchowe oraz stacje bazowe Lighthouse.

Rekomendowana specyfikacja PC dla gogli HTC Vive Pro
  • Procesor: Intel Core i5-4590 lub AMD FX 8350
  • Karta graficzna: NVDIA GeForce GTX1060 lub AMD Radeon RX480
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Wyjście wideo: DisplayPort 1.2
  • Port USB: 1x USB 3.0
  • System operacyjny: Windows 8.1, Windows 10