HTC wypuszcza AR-owe SDK dla gogli Vive Pro.

Deweloperzy korzystający z gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive Pro uzyskali znacznie większy dostęp do dwóch przednich kamer, w które wyposażony został headset. Jego producent wypuścił bowiem nowy zestaw narzędzi deweloperskich o nazwie VIVE SRWorks SDK, który niejako zamienia urządzenie w „okulary” rozszerzonej rzeczywistości.

Sensory wbudowane w przednią część gogli zastąpiły pojedynczą kamerę umiejscowioną w HTC Vive (1.0) na dole. Jak podaje HTC umożliwiają one m.in. przechwytywanie głębi oraz danych mapowania przestrzennego. Korzystając z SDK programiści otrzymają również możliwość umieszczania wirtualnych obiektów na pierwszym planie lub w tle, a także wprowadzania interakcji.

Firma udostępniła kilka materiałów wideo prezentujących nowe możliwości gogli:

Według wcześniejszych informacji sensory przechwytują głębię na odległość około 1-2 metrów i w przyszłości mają być również wykorzystywane do wykrywania prawdziwych obiektów znajdujących się w najbliższym otoczeniu, których użytkownicy gogli powinni unikać w świecie wirtualnym. Jak to będzie wyglądać ostatecznie jeszcze nie wiadomo, bowiem HTC cały czas zastanawia się jak zaimplementować tę funkcję. System byłby uzupełnieniem obecnie wykorzystywanego rozwiązania ostrzegającego gracza, gdy ten znajdzie się zbyt blisko granicy wyznaczającej obszar bezpiecznego poruszania się w trybie roomscale.

Vive SRWorks SDK dostępne jest obecnie do pobrania w wersji beta w tym miejscu.