Highwire Games potwierdza plany wydania gry Golem w 2018 roku.

W marcu tego roku zadebiutować miał Golem – jedna ciekawiej zapowiadających się gier wirtualnej rzeczywistości na gogle PlayStation VR. Jego twórcy przełożyli jednak datę premiery na późniejszy, niesprecyzowany termin, niemniej do dziś produkcja nie ujrzała światła dziennego. Rzecznik prasowy studia Highwire Games potwierdził jednak serwisowi RoadToVR, iż tytuł powinien ukazać się w 2018 roku.

Highwire Games to nowe studio, ale składające się z weteranów branży GameDev. W przeszłości pracowali nad takimi tytułami AAA jak „Halo”, „InFamous”, „Destiny”, a nawet „Half-Life 2”. Ich pierwszym projektem również będzie gra AAA, tyle że VR-owa.

Jej fabuła koncentruje się wokół niepełnosprawnej dziewczynki marzącej o poznawaniu świata, która nie może samodzielnie opuścić swojego pokoju. Pewnego dnia odkrywa jednak specjalne zdolności pozwalające przejmować kontrolę nad golemami. Te z kolei różnią się rozmiarem, kształtem oraz umiejętnościami. Podczas rozgrywki wcielimy się nie tylko w gigantyczne 5-metrowe golemy, lecz także zmniejszymy się do rozmiarów niewielkiej lalki.