Długo wyczekiwany Golem w marcu doczeka się swojej premiery w wersji na gogle PlayStation VR.

Powstająca od 2015 roku gra Golem w końcu otrzymała oficjalną datę premiery. Jedna z ciekawiej zapowiadających się gier wirtualnej rzeczywistości zadebiutuje 13 marca 2018 ze wsparciem dla gogli PlayStation VR.

Odpowiedzialne za produkcję Golema studio Highwire Games to weterani branży GameDev. W przeszłości pracowali nad takimi tytułami AAA jak „Halo”, „InFamous”, „Destiny”, a nawet „Half-Life 2”. Ich pierwszym projektem również będzie gra AAA, tyle że VR-owa.

Jej fabuła koncentruje się wokół niepełnosprawnej dziewczynki marzącej o odkrywaniu świata, która nie może samodzielnie opuścić swojego pokoju. Pewnego dnia odkrywa jednak specjalne zdolności pozwalające przejmować kontrolę nad golemami. Te z kolei różnią się rozmiarem, kształtem oraz umiejętnościami. Podczas rozgrywki wcielimy się nie tylko w gigantyczne 5-metrowe golemy, lecz także zmniejszymy się do rozmiarów niewielkiej lalki.

W ramach wydarzenie PlayStation Experience 2017 przeprowadzany został wywiad z twórcami gry, w trakcie którego zaprezentowali oni nowe fragmenty z rozgrywki. Na poniższym materiale możemy zobaczyć m.in. jak będzie wyglądał zaprojektowany z myślą o możliwościach kontrolerów ruchowych system walki.