Od dziś użytkownicy gogli HTC Vive mogą latać dookoła ziemi i odkrywać z perspektywy pierwszej osoby najpiękniejsze zakątki naszej planty. Wszystko za sprawą VR-owej wersji aplikacji Google Earth, która udostępniona została za darmo na Steamie.

Google Earth VR – tak nazywa się nowa wersja aplikacji umożliwiającej wyświetlanie trójwymiarowego modelu kuli ziemskiej, złożonego z milionów zdjęć satelitarnych, lotniczych i fotogrametrycznych. Aplikacja została udostępniona dziś bezpłatnie wszystkim użytkownikom należących do ekosystemu SteamVR gogli HTC Vive, umożliwiając zupełnie nowe spojrzenie na otaczający nas świat. San Francisco, Tokio, Sydney, Paryż, Warszawa, Wielki Kanion, Amazonia – wystarczy chwila i możemy poszybować gdzie tylko mamy na to ochotę.

Sterowanie w Google Earth VR, a co za tym idzie latanie, dzięki któremu przemieszczamy się z jednego zakątka świata do drugiego, odbywa się przy pomocy kontrolerów ruchowych dołączanych do zestawu z goglami HTC Vive. Zapewne też dlatego Google zdecydowało się w pierwszej kolejności wprowadzić wsparcie dla platformy SteamVR. W tej chwili nie wiadomo kiedy dostęp do aplikacji otrzymają użytkownicy gogli Oculus Rift, jednak można przypuszczać, że stanie się to dopiero po 6 grudnia, kiedy to na rynku konsumenckim zadebiutują kontrolery Oculus Touch.

Google Earth VR nie posiada jeszcze typowej wyszukiwarki miejsc, znanej choćby z podstawowej wersji programu, jednak aplikacja pozwala na dodawanie odwiedzanych lokalizacji do ulubionych. Ponadto znajdziemy w niej także przygotowane wcześniej wycieczki pozwalające na zwiedzanie najpopularniejszych miejsc na naszej planecie.

Aplikacja Google Earth VR dostępna jest do pobrania bezpłatnie na platformie Steam.