Aplikacja Google Earth VR otrzymała aktualizację, dzięki której możemy doświadczyć zjawiska zaćmienia Słońca w goglach wirtualnej rzeczywistości.

W poniedziałek 21 sierpnia mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli oglądać całkowite zaćmienie Słońca. Zjawiska występującego w momencie, gdy Księżyc znajduje się idealnie pomiędzy Ziemią a Słońcem, tym razem nie zobaczymy z terenu Polski… chyba, że posiadamy gogle wirtualnej rzeczywistości.

Aplikacja Google Earth VR w ostatnim czasie otrzymała kolejną aktualizację, która pozwala doświadczyć tego rzadkiego zjawiska bez obawy o uszkodzenie wzroku, a nawet bez wychodzenia z domu. Użytkownicy gogli HTC Vive i Oculus Rift mogą zrobić to już teraz wybierając tryb zaćmienia z menu ‚destinations’.

Google Earth VR umożliwiająca wirtualne zwiedzane różnych zakątków naszej planety. Sterowanie, a co za tym idzie latanie, dzięki któremu przemieszczamy się z jednego zakątka świata do drugiego, w zależności od headsetu odbywa się przy pomocy kontrolerów ruchowych Oculus Touch lub ich odpowiedników dołączanych do zestawu z goglami HTC Vive.

Aplikacja Google Earth VR dostępna jest do pobrania bezpłatnie na platformie Steam oraz w Oculus Store.