Najnowsza wersja aplikacji Google Earth VR wzbogaciła się o wsparcie dla gogli Oculus Rift.

Zaktualizowano VR-ową wersję aplikacji Google Earth umożliwiającą wirtualne zwiedzane różnych zakątków naszej planety. Dotychczas korzystać z niej mogły jedynie osoby posiadające gogle HTC Vive, jednakże od teraz Google Earth VR uruchomimy już także na headsecie Oculus Rift.

Oprogramowanie wzbogaciło się również o wyszukiwarkę miejsc. Do tej pory użytkownicy skazani byli na przygotowaną wcześniej listę wyróżnionych lokacji, która przy okazji wzbogaciła się o 27 nowych miejscówek, albo samodzielne zlokalizowanie interesującego nas fragmentu globu. Teraz wystarczy wpisać adres lub odpowiednią frazę na wirtualnej klawiaturze.

Sterowanie w Google Earth VR, a co za tym idzie latanie, dzięki któremu przemieszczamy się z jednego zakątka świata do drugiego, w zależności od headsetu odbywa się przy pomocy kontrolerów ruchowych Oculus Touch lub ich odpowiedników dołączanych do zestawu z goglami HTC Vive.

Aplikacja Google Earth VR dostępna jest do pobrania bezpłatnie na platformie Steam oraz w Oculus Store.

 • Adam Alicki

  Czy jest możliwość obsługi Google Earth bez kontrolerów?

  • vvew

   Nie jestem pewien na 100% ale chyba nie.

 • Giovanne

  Wczoraj testowałem, świetna sprawa. To była jedyna aplikacja której zazdrościłem posiadaczom Vive. Szkoda trochę, że nie ma street view, na makiecie nie zawsze widać detali, a one się przydają podczas planowania trasy podróży (jako punkty orientacyjne). Oczywiście można to sprawdzić na zwykłym google map, ale lepiej jak by to było w jednym programie.
  Znalazłem też pewne bugi w wąskich uliczkach, ale i tak jak na pierwszy taki program to jestem pod wrażeniem.
  Dla mnie to obecnie najlepsza rzecz na Oculus Touch.

 • Yelon

  Rewelacja, szkoda tylko, że te mniej znane miejsca nie mają modeli 3d. Mogli by to też połączyć z Google Street View.