Samsung Galaxy S8 i S8 Plus ze wsparciem platformy Daydream VR. Do końca roku 11 smartfonów „Daydream-ready”.

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, poinformował iż do końca tego roku na rynku dostępnych będzie 11 smartfonów współpracujących z platformą wirtualnej rzeczywistości Daydream.

Jak dotychczas taką funkcjonalnością może pochwalić się niewiele mobilnych urządzeń. Na tą chwilę wsparcie dla gogli Daydream View posiada jedynie kilka modeli telefonów. Najtańszym z nich jest ZTE Axon 7, który dołączył jakiś czas temu do Huawei Mate 9 Pro, Google Pixel, Google Pixel XL oraz Lenovo Moto Z i Moto Z Force – jedynych jak dotychczas smartfonów „Daydream-ready”.

Tymczasem do tego grona właśnie trafiły najnowsze flagowce Samsunga – Galaxy S8 i S8 Plus – które wraz z kolejną aktualizacją oprogramowania (termin zależny od operatora) otrzymają odpowiednie uprawnienia pozwalające uruchamiać aplikacje dedykowane mobilnej platformie VR. Będą to jedyne smartfony obsługujące zarówno gogle Gear VR jak i Daydream.

Ponadto niedawno odbyła się premiera Asus Zenfone AR będącego jednocześnie pierwszym smartfonem wyposażonym w technologię Project Tango. Wkrótce możemy oczekiwać zapowiedzi od kolejnych producentów, w tym prawdopodobnie m.in. firmy LG.