Google zapowiada Lenovo Mirage i Yi Horizon – pierwsze dwa konsumenckie modele kamer VR180º.

Jak wynika z informacji ujawnionych jakiś czas temu przez serwis YouTube, osoby oglądające filmy w formacie 360-stopni aż 75% czasu spędzają na obserwowaniu wyłącznie 90-stopniowego fragmentu domyślnie ustawionego przez producenta nagrania, a jedynie 20% spogląda za siebie. W związku z tym firma Google w czerwcu ubiegłego roku wprowadziła na YouTube nowy format zwany VR180, który powstał we współpracy z twórcami mobilnej platformy Google Daydream VR.

Podczas odbywających się właśnie w Las Vegas targów CES 2018 gigant z Menlo Park poszedł o krok dalej i zaprezentował dwa konsumenckie modele kamer stereoskopowych rejestrujących obraz w 180-stopniach. Urządzenia zostały wyprodukowane przez firmę Lenovo oraz chińską firmę YI Technology specjalizującą się w produkcji kamer sportowych i samochodowych.

Lenovo Mirage oraz Yi Horizon to pierwsze kamery VR180, które przeznaczone są na rynek konsumencki. Urządzenia oprócz rejestracji obrazu są w stanie także strumieniować wideo w formacie 180º 3D.

Według Google kamery Lenovo Mirage i Yi Horizon trafią do sprzedaży na wiosnę. Ich ceny zostaną ujawnione w późniejszym czasie. W tym roku zadebiutuje także „półsferyczna” kamera VR180 od firmy LG.