Google Street View VR

360-stopniowe zdjęcia Google Street View dostępne w aplikacji Google Earth VR.

Pojawiła się kolejna aktualizacja VR-owej wersji aplikacji Google Earth umożliwiającej wirtualne zwiedzane różnych zakątków naszej planety. Od teraz oprócz oglądania świata z perspektywy lotu ptaka możemy także „stanąć” na ziemi. Oprogramowanie wzbogaciło się bowiem o dostęp do milionów sferycznych zdjęć zrealizowanych w formacie 360-stopni, które wykonano z poziomu ulicy w ramach usługi Google Street View.

Aby wejść w tego typu zdjęcie należy przybliżyć się do wybranego miejsca. O ile dana lokalizacja została sfotografowana przez Google, na na lewym kontrolerze wyświetli się nam sfera, którą następnie należy skierować w stronę głowy. W tym momencie zostaniemy przeniesieni do centrum 360-stopniowej panoramy.

Sferyczny „widok z ulicy” dostępny jest na znacznej części miejsc na całej ziemi, począwszy od lokalnych dróg, popularnych atrakcji turystycznych, stadionów, czy szlaków górskich po wnętrza najpopularniejszych muzeów i obiektów historycznych. Usługa, która wystartowała 10 lat temu, początkowo umożliwiała zwiedzenie jedynie kilku największych amerykańskich miast.

Obecnie dostępna jest już na wszystkich kontynentach, łącznie z Antarktydą. Za jej pomocą wirtualnie zwiedzimy m.in. amazońską dżunglę, Himalaje, Dubaj, Grenlandię, Bangladesz czy też egzotyczne zakątki Rosji. W lipcu usługa wzbogaciła się o 360-stopniowe zdjęcia wykonane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Wśród sfer dostępnych w Earth VR znajdziemy także prywatne zdjęcia 360º opublikowane przez internautów.

Aplikacja Google Earth VR dostępna jest do pobrania bezpłatnie na platformie Steam oraz w Oculus Store.