Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu targów Game Developers Conference 2018 firma Google zaprezentowała kilka nowych aplikacji rozszerzonej rzeczywistości stworzonych na bazie frameworka ARCore.

eBay AR

Mobilna aplikacja serwisu aukcyjnego eBay wzbogaciła się o interesującą funkcję adresowaną do sprzedawców. Po wejściu do sekcji sprzedaż użytkownicy smartfonów mogą wybrać opcję „Które pudełko?”, a następnie zeskanować produkt przeznaczony do wysyłki. Oprogramowanie przeliczy jego rozmiary i zasugeruje odpowiedniej wielkości opakowanie.

The Walking Dead: Our World

Fińskie studio Next Games przygotowuje AR-ową grę na licencji serialu „The Walking Dead”. Gracze mogą spodziewać się formuły podobnej do Pokemon Go, aczkolwiek sama rozgrywka, co można zobaczyć na poniższym zwiastunie, będzie wyglądać znacznie bardziej dynamicznie.

Osoby zainteresowane The Walking Dead: Our World mogą już teraz zarejestrować się na oficjalnej stronie gry. Jej premiera odbędzie się w drugim kwartale tego roku.

Just a Line – Draw Anywhere, with AR

Firma Google z kolei opracowała aplikację AR dla artystów. Just a Line pozwala rysować w przestrzeni 3D za pomocą białego markera. Efekty naszej pracy możemy zarejestrować w formie wideo.

Na tę chwilę z możliwości silnika ARCore skorzystać mogą użytkownicy następujących modeli smartfonów:

  • Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2 oraz Pixel 2 XL
  • Samsung Galaxy S8, S8+, Note8, S7 oraz S7 edge
  • LG V30 oraz V30+ (tylko Android Oreo)
  • ASUS Zenfone AR
  • OnePlus 5