Firma Google zaprosiła do San Francisco sześciu uznanych na świecie artystów (rzeźbiarzy, rysowników, projektantów mody, dizajnerów oraz twórców sztuki współczesnej) i przeprowadziła eksperyment udostępniając im aplikację wirtualnej rzeczywistości Tilt Brush. Sesje „Virtual Art” zostały zarejestrowane i każdy z nas może obejrzeć proces powstawania dzieł sztuki 3D/VR z nieco niecodziennej perspektywy.

Aplikacja Tilt Brush jest dziełem studia Skillman & Hackett zakupionego w ubiegłym roku przez firmę Google. Oprogramowanie umożliwia intuicyjne malowanie, rysowanie i rzeźbienie w przestrzeni 3D za pomocą gogli i kontrolera VR.

Ekipa sześciu światowej klasy artystów (Andrea Blasich, Christoph Niemann, Harald Belker, Katie Rodgers, Seung Yul Oh oraz Yok & Sheryo), reprezentujacych różnorodne kierunki w sztukach plastycznych, otrzymało szansę stworzenia trójwymiarowego dzieła w swoim własnym stylu przy użyciu gogli HTC Vive i kontrolerów należących do platformy SteamVR.

Firma przygotowała specjalną stronę, na której można obejrzeć wizualizację powstałych prac z 360-stopniowej perspektywy zawieszonej wokół każdego z artystów.

Wirtualna galeria sztuki 3D/VR by Tilt Brush dostępna jest pod adresem: virtualart.chromeexperiments.com. Do jej uruchomienia zalecana jest przeglądarka Chrome, aczkolwiek nam udało się to zrobić, także na Mozilli Firefox.

Aplikacja Tilt Brush dołączana jest za darmo do wszystkich zamówionych przedpremierowo zestawów gogli HTC Vive (SteamVR).