Firma GoPro, światowy lider w produkcji kamer sportowych, zaprezentowała własne rozwiązanie, które powinno zainteresować osoby planujące kręcić 360-stopniowe filmy dla gogli wirtualnej rzeczywistości. ‘Odyssey’, bo tak nazwane zostało nowe urządzenie złożone z 16 kamer GoPro Hero4 Black, jeszcze w tym roku trafi do pierwszych odbiorców.

Znane na całym świecie od wielu lat kamery firmy GoPro wyróżniają się niewielkim rozmiarem, wysoką rozdzielczością, uniwersalnością (nadają się do nagrywania zarówno na lądzie, w powietrzu jak i pod wodą) i przede wszystkim najlepszym stosunkiem jakości do ceny urządzenia. Tym razem ich twórcy postanowili pójść z duchem czasu i przygotowali własny system kamer przeznaczony do pracy z filmami 360 VR.

Kamera Odyssey powstaje we współpracy z firmą Google i jej projektem „Jump”, czyli inicjatywą mającą na celu uproszczenie nagrywania i udostępniania wideo 3D VR. Urządzenie w przeciwieństwie do sztandarowych produktów GoPro, przeznaczone będzie raczej dla osób z zasobnym portfelem. Początkowo kamera dostępna będzie w ograniczonej ilości w cenie 15 tysięcy dolarów. Osoby zainteresowane zakupem odsyłamy na oficjalną stronę GoPro.com, gdzie znajduje się formularz rejestracyjny. Wysyłkę pierwszych egzemplarzy przewidziano na listopad 2015.

Powyżej można obejrzeć 360-stopniowy film promocyjny nakręcony kamerą Odyssey w Nowym Jorku.