Firma Oculus poinformowała, że tworzona przez nich strzelanka w westernowych klimatach – Dead and Buried – udostępniona zostanie za darmo każdemu nabywcy kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

Dead and Buried VR będzie trzecią grą dostępną za darmo dla osób, które zdecydują się na zakup kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Dołączy ona do zestawu mini gier sportowych VR Sports Challenge oraz gry The Unspoken, które rozdawane będą każdemu kto zdecyduje się na zakup kontrolerów w systemie przedsprzedaży. W przeciwieństwie do nich D&B dołączana będzie do każdego zestawu.

W westernową strzelankę Dead and Buried po raz pierwszy mieliśmy okazję zagrać w ramach testów Oculus Touch (nasze pierwsze wrażenia znajdziecie tutaj). Gra przygotowywana jest przez Oculus Studios w celu demonstracji możliwości kontrolerów ruchowych. Tytuł przeznaczony jest do rozgrywki zarówno w trybie single oraz multiplayer, jak i w kooperacji.

W zestawie z kontrolerami oprócz wspomnianych gier wszyscy nabywcy Touch’y otrzymają także aplikację rzeźbiarską Oculus Medium oraz demonstracyjną strzelankę produkowaną przez twórców silnika Unreal Engine 4 – Robo Recall.

Wysyłka pierwszych egzemplarzy Oculus Touch rozpocznie się 6 grudnia. Kontrolery wycenione zostały na 199 dolarów.