Lucky's Tale

Firma Oculus VR zapowiedziała, że platformówka wirtualnej rzeczywistości Lucky’s Tale dołączana będzie za darmo do każdego egzemplarza sklepowej wersji gogli Oculus Rift. To druga po EVE:Valkyrie gra, którą bezpłatnie otrzymają właściciele headsetu Virtual Reality zapowiadanego na pierwszy kwartał 2016 roku.

O pracach nad Lucky’s Tale informowaliśmy już ubiegłym roku. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Playful, twórcy popularnej – szczególnie na portalach społecznościowych – gry „Words with Friends”. Lucky’s Tale to zupełnie nowe spojrzenie na „platformówki”, bowiem zaprojektowane od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Tytułowy Lucky to wesoły stworek, którego zadania są podobne jak w większości tego typu gier. Biega, skacze, eliminuje wrogów, szukając sekretnych przejść i ukrytych „skarbów”.

Wydawałoby się, że jest to zwykła „platformówka”, jednak to co odróżnia grę od pozostałych tego typu produkcji jest sposób obserwacji świata. Dzięki Oculus Rift oraz Samsung Gear VR (gra zostanie wydaną także na mobilną platformę Oculusa) otrzymamy możliwość rozglądania się po świecie z perspektywy trzeciej osoby za pomocą ruchów głowy. Wraz z zapowiedzią dołączenia gry do zestawu Oculusa opublikowano także nowy trailer Lucky’s Tale przedstawiający rozgrywkę.

W tym miesiącu dowiedzieliśmy się, że EVE: Valkyrie – wieloosobowy symulator kosmiczny osadzony w uniwersum znanym z gier EVE Online i DUST 514 – będzie również dołączany bezpłatnie do każdego egzemplarza konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift.