Fantastic Contraption, czyli gra którą za darmo otrzymają osoby przedpremierowo zamawiające zestawy gogli SteamVR HTC Vive, otrzymała w związku z jutrzejszą premierą nowy trailer. Jedną z zaprezentowanych nowości jest integracja ze streamingowym serwisem Twitch.

Celem gry Fantastic Contraption tworzonej na gogle HTC Vive (w przyszłości także Oculus Rift po premierze kontrolera Oculus Touch) przez studio Northway Games, jest budowanie przedziwnych maszyn, których późniejszym zadaniem jest przetransportowanie różowej piłki w konkretne miejsce docelowe. Aby tego dokonać konstrukcja musi pokonać czekające na nią po drodze przeszkody.

Niedawno twórcy gry zaprezentowali sposób w jaki osoby prowadzące kanały o grach w serwisie Twitch lub podobnych będą mogły prezentować Fantastic Contraption szerszemu gronu widzów. Aby przeprowadzić widoczną poniżej przykładową prezentację, streamerzy będą musieli zaopatrzyć się w tzw. „Green Screen”, kamerę zdolną do rejestracji w Full HD i 60 klatkach na sekundę oraz zapewnić odpowiednie oświetlenie planu.

Zapowiedziana integracja z chatem Twitch.tv powinna zdecydowanie ułatwić komunikację pomiędzy osobą prowadzącą przekaz „na żywo” a widzami kanału.

Autorzy Fantastic Contraption przygotowali dla streamerów szczegółowy poradnik pt. How To Mixed Reality. Gra sprzedawana będzie oddzielnie na Steamie w cenie 39,99 dolarów.

Podobny sposób prezentacji gier wirtualnej rzeczywistości testują również autorzy gry Job Simulator, która także znajdzie się jako bonus w przedpremierowych zestawach SteamVR HTC Vive.