Tak będzie wyglądać Gran Turismo Sport w goglach PlayStation VR.

Na 17 października zaplanowana została premiera nowej odsłony wyścigowej serii Gran Turismo dedykowanej konsoli PlayStation 4. Ci, którzy liczyli na pełnoprawny tryb wirtualnej rzeczywistości niestety mogą czuć się zawiedzeni, niemniej jednak w Gran Turismo Sport w ograniczonym zakresie pościgamy się w goglach PlayStation VR.

Sony opublikowało materiał prezentujący rozgrywkę w trybie VR. Jak możecie zauważyć poniżej studio Polyphony Digital zrezygnowało z wszelkiego rodzaju elementów informujących m.in. o pozostałym do przejechania dystansie, aktualnej klasyfikacji czy kolejnych zakrętach, które nakładane są w trakcie wyścigu na obraz monitora. Ma to pozwolić graczom jeszcze bardziej wczuć się rolę kierowcy wyścigowego, bowiem w rzeczywistości nie może on sobie pozwolić na tego typu usprawnienia. Do dyspozycji wciąż jednak pozostaną dane wyświetlane na desce rozdzielczej.

Gran Turismo Sport w goglach PSVR uruchomimy wyłącznie w trybie „szybkiego wyścigu”. Kolejnym ograniczeniem będzie możliwość zmierzenia się wyłącznie z jednym przeciwnikiem. Gra w dniu premiery zaoferuje 137 pojazdów oraz 19 tras.