Podczas zeszłotygodniowej konferencji Oculusa poznaliśmy tytuły startowe, które pojawią się wraz z premierą konsumenckiej wersji gogli. Jak zapewniono podczas prezentacji, wszystkie one mają być dostępne na rozpoczynających się właśnie w Los Angeles targach E3. W związku z tym postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej grom zapowiedzianym przez Oculusa.

Chronos

Jedną z najciekawiej zapowiadających się gier jest Chronos tworzone przez niezależne studio Gunfire Games, byłych twórców Darksiders. Produkcja jest trzecioosobowym przygodowym RPG-iem, który pozwoli wcielić się w postać młodego bohatera, próbującego rozwikłać tajemnice starożytnego labiryntu. Co ciekawe wiek prowadzonej przez nas postaci będzie się zwiększać wraz z postępem fabuły. Czeka nas więc wiele zabawy związanej z eksploracją jaskiń, antycznych grobowców oraz rozwiązywaniem przeróżnych ‚questów’.

To nie pierwszy projekt Gunfire Games związany z wirtualną rzeczywistością. Wcześniej studio pracowało m.in. nad grami Herobund: Spirit Champion (Samsung Gear VR) oraz Herobound: First Steps (Oculus Rift).

Edge of Nowhere

Następną grą zapowiedzianą na konferencji „Step Into the Rift” jest Edge of Nowhere autorstwa Insomniac Games, studia znanego z serii Ratchet and Clank oraz Sunset Overdrive. O ich produkcji nie wiemy wiele, oprócz tego, że podobnie jak Chronos jest przygodówką z widokiem zza postaci głównego bohatera, a historia toczyć się będzie na Antarktydzie gdzie poznamy losy pewnej ekspedycji ratunkowej. Na osłodę pozostaje krótki trailer.

VR Sports Challenge

Kolejna gra, o której tak naprawdę niewiele wiadomo, no może poza tym, że będzie tytułem sportowym. Jason Rubin zapowiadając VR Sports Challenge (Sanzaru Games) ujawnił, iż będzie się składać z kilku dyscyplin sportowych takich jak koszykówka, hokej na lodzie, baseball i football (zapewne chodzi o futbol amerykański). Dotychczas nie udostępniono nawet trailera, a jedyne migawki przedstawiające hokej możemy zobaczyć w filmiku na górze podsumowującym wszystkie zapowiedziane gry. Więcej szczegółów poznamy na E3.

EVE: Valkyrie

Symulator kosmiczny osadzony w uniwersum znanym z EVE Online i DUST 514, po raz pierwszy został zaprezentowany na prototypie gogli Oculus Rift „Crescent Bay” w marcu tego roku. Produkcja studia CCP Games pozwala na zrobienie kariery pilota kosmicznego myśliwca. Gra tworzona jest z myślą o trybie multiplayer oraz goglach wirtualnej rzeczywistości.

Lucky’s Tale

Lucky’s Tale to nowe spojrzenie na grę platformową. Tytułowy Lucky to wesoły lisek, który jak to zwykle bywa w grach platformowych biega po swoim świecie, skacze, unieszkodliwia wrogów, szukając sekretnych przejść i ukrytych „skarbów”. Niby nic nowego, jednak w żadnej innej platformówce nie mogliśmy do tej pory wychylić się żeby sprawdzić co jest po drugiej stronie płotu czy skały i rozglądając się dookoła tylko za pomocą ruchów głowy znaleźć ukryte przejście. O tym że Lucky’s Tale powstaje wiedzieliśmy już od zeszłorocznych targów E3. Teraz otrzymaliśmy nowy trailer przestawiający właściwą rozgrywkę. Za produkcję gry odpowiada studio Playful, które równocześnie tworzy port na gogle Samsung Gear VR.

AirMechVR

AirMechVR to adaptacja gry studia Carbon Games z 2012 roku. Produkcja należy do gatunku Multiplayer online battle arena oraz strategii czasu rzeczywistego (RTS) i będzie grą typu free-to-play. Rozgrywka skupia się na rozbudowie bazy wojskowej i produkcji mechów, a jej celem jest przejęcie wszystkich baz przeciwników. Na razie nie wiadomo w jaki sposób twórcy dostosują rozgrywkę do gogli wirtualnej rzeczywistości.

Esper

Esper jest pierwszoosobową grą logiczną brytyjskiego studia Coatsink, w której gracze biorą udział w eksperymencie związanym z telepatią. Produkcja powstaje również na gogle Samsung Gear VR.

Damaged Core

O tej grze wiemy jedynie tyle, że będzie FPS-em, a za jej powstanie odpowiada High Voltage Software. Damaged Core tak jak i wcześniejsze tytuły zostanie szerzej zaprezentowany na targach.

***

Ponadto Oculus ogłosił umowy partnerskie z 4A Games, Climax Studios, Glu, Harmonix, Ready At Dawn, Signal Studios, Square Enix oraz Ozwe. Więcej szczegółów poznamy na E3.