Konferencja Oculus Connect 2 kolejny raz okazała się sukcesem organizacyjnym. Jednym z głównych punktów, na które położono największy nacisk podczas tegorocznej edycji okazał się rewolucyjny kontroler dla wirtualnej rzeczywistości – Oculus Touch. Rewolucyjny, ponieważ w takim tonie brzmi większość recenzji dziennikarzy, deweloperów i entuzjastów technologii VR przebywających w ubiegłym tygodniu w hotelu Loews w Hollywood, CA. Co więcej, po raz pierwszy zaprezentowano zestaw gier, które pojawią się wraz z premierą urządzenia.

Na początek ujawniono 8 gier, których premiera odbędzie się jednocześnie w drugim kwartale 2016 roku, wraz ze sklepowym debiutem Oculus Touch.

Job Simulator (Owlchemy Labs)

Rozgrywka Job Simulator osadzona została w 2050 roku i przedstawia świat, w którym roboty są powszechnie dostępne i służą ludziom przy wielu codziennych obowiązkach takich jak sprzątanie czy gotowanie. Dotychczas ujawniono trzy z pięciu zapowiedzianych przez studio prac. Niedawno zaprezentowano jak wyglądać będzie praca szefa kuchni oraz sprzedawcy sklepu szybkiej obsługi, a wraz ogłoszeniem wsparcia dla kontrolera Oculusa udostępniono kolejny teaser, tym razem ukazujący aktywności pracownika biurowego.

Surgeon Simulator (Bossa Studios)

Tego tytułu raczej nie trzeba przedstawiać. Surgeon Simulator został wydany w 2013 roku i do dziś rozszedł się w ponad 2 milionach egzemplarzy. Gra w humorystyczny sposób przedstawia pracę chirurga, a wsparcie dla kontrolera Oculus Touch ma pozwolić na zupełnie nowy poziom interakcji.

I Expect You To Die (Schell Games)

W grze wcielimy się w rolę szpiega, który posiada zdolność do przenoszenia obiektów siłą umysłu. Musimy wykorzystać dane nam możliwości, aby przetrwać wiele niebezpiecznych sytuacji, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Demo I Expect You To Die dostępne jest do pobrania w serwisie Oculus Share.

Nimbus Nights (Otherworld Interactive)

Strategia czasu rzeczywistego (RTS).

Dead & Buried (Oculus Studios Team)

Strzelanka w klimatach dzikiego zachodu, zaprojektowana przez wewnętrzne studio Oculusa od początku z myślą o Oculus Touch.

Final Approach (Phaser Lock Interactive)

Gra pozwoli wcielić się w kontrolera ruchu lotniczego oferując widok z perspektywy lotu ptaka nad zarządzanym lotniskiem.

Moon Strike (Big Dorks)

Kosmiczny RTS, również projektowany od początku z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Pulsar Arena (ZeroTransform)

To tytuł, który powstał na tegorocznym Oculus Mobile VR Jam. Pulsar Arena przedstawiana jest jako „rytmiczna strzelanka” dla dwóch graczy. Muzyka w grze skomponowana została przez Jake’a Kaufmana.

Ponadto na oficjalnym materiale Oculusa poniżej możemy zobaczyć niezapowiedziany jeszcze tytuł sportowy oraz urywek z gry World of Diving (Vertigo Games).

Bullet Train & Toybox

Na koniec demo technologiczne od Epic Games, któremu Oculus VR poświęcił trochę więcej uwagi, mimo iż nie wiadomo czy w przyszłości zamieni się w pełnoprawny tytuł. Doświadczenie VR Bullet Train pozwala wcielić się rolę agenta wysłanego do akcji na futurystycznym dworcu kolejowym. Gra posiada wiele interesujących rozwiązań takich jak możliwość zwalniania czasu oraz łapania nadlatujących pocisków i odrzucania ich w kierunku przeciwników, a także system teleportacji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Innym demem, które można było sprawdzić podczas OC2 był Toybox, aplikacja stworzona w celach testowych dla Oculus Rift i Oculus Touch. Na poniższym wideo możemy zobaczyć różne aktywności, na które pozwala, m.in. budowanie z klocków, strzelanie z procy czy grę w tenisa stołowego.

W trakcie konferencji OC2 zaprezentowano również aplikację VR Oculus Medium – narzędzie rzeźbiarsko-malarskie ze wsparciem kontrolera Oculus Touch. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.