Dzisiaj miała miejsce światowa premiera gry Grand Theft Auto V na PC, która przez wielu już dawno została „ogłoszona” grą roku 2015. Posiadacze deweloperskich wersji Oculus Rift nie mogą na razie liczyć na oficjalne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości od Rockstara, jednak z pomocą jak zwykle przychodzą twórcy vorpX – sterownika, który pozwala uruchomić na Oculusie gry nieprojektowane z myślą o Virtual Reality.

Zaledwie kilka godzin zajęło twórcom sterownika stworzenie profili umożliwiających grę w GTA 5 na goglach VR Oculus Rift. Aby zagrać w „piątkę” w wirtualnej rzeczywistości należy uruchomić vorpX, a następnie grę i wybrać tryb widoku z perspektywy pierwszej osoby. Chwilę później nie pozostaje nam nic innego niż rozpoczęcie kariery gangstera w ogromnym i szczegółowo zaprojektowanym Los Santos, będącym w dużej części repliką miasta wzorowanego na Los Angeles.

Sterownik vorpX jest niestety oprogramowaniem płatnym. Na dzień dzisiejszy cena licencji obejmującej dwa stanowiska wynosi 132,99 zł i można ją zakupić w tym miejscu. Być może wkrótce doczekamy się wsparcia dla gry ze strony darmowego sterownika Vireio Perception, za który odpowiadają osoby związane z forum mtbs3d.com. Warto więc śledzić najnowsze aktualizacje Vireio.