3 marca 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Guided Meditation czyli medytacja z Oculus Rift

2 min read

Okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift wbrew obiegowej opinii nie służą tylko do grania, a ogrom ich możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia deweloperów. Tym razem chcielibyśmy przedstawić aplikację, która powinna przypaść do gustu osobom praktykującym sztukę medytacji, a także wszystkim tym, którzy z różnych powodów potrzebują chwili relaksu i wyciszenia.

Guided Meditation to projekt niezależnego studia Cubicle Ninjas wyróżniający się atrakcyjną oprawą audiowizualną i nowatorskim podejściem do tematu. Autorzy opisują swoje dzieło następującymi słowami: „Znajdź swoją samotnię siedząc na molo z widokiem na tropikalną plażę. Wzmocnij siłę medytacji zen w swoim własnym lesie tonącym w promieniach zachodzącego słońca i w akompaniamencie orzeźwiającego deszczu. Oczyść swoje myśli wygrzewając się w promieniach słońca odbijających się od lustra wody pobliskiego stawu. Albo patrz w głąb kanionu, którego tworzenie zajęło tysiące lat. A to dopiero początek. Nie przejmuj się paszportem, znajdź idealne miejsce do wypoczynku bez wychodzenia z pokoju.”

Gracz może odpocząć w jednej z czterech różnych lokacji: Birchnut Forest (deszczowy las gdzieś w Finlandii), Cosmo Canyon (lokacja inspirowana amerykańskim Wielkim Kanionem), Costa Del Sol (tropikalna wyspa) oraz Yokosuka Garden (japoński ogród). Pracownicy studia Cubicle Ninjas czekają na pomysły i wskazówki od osób testujących wersję demonstracyjną. Uruchomili nawet specjalną stronę (Roadmap), na której można głosować na różne lokacje i usprawnienia, które znajdą się w wersji finalnej.

Demo Guided Meditation można pobrać z oficjalnej strony dewelopera. Aplikacja współpracuje z goglami Oculus Rift DK1 oraz DK2. Na razie nie wiadomo jakie i ile lokacji znajdzie się w pełnej wersji Guided Meditation oraz kiedy odbędzie się premiera.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.