Słoneczne wakacje bez dłużącej się podróży, bez pakowania się, a nawet bez wychodzenia z domu? W oficjalnym sklepie dla gogli Gear VR zadebiutowała nagradzana aplikacja medytacyjna Guided Meditation, dzięki której w jednej chwili przeniesiemy się na tropikalną plażę nie wydając na to choćby jednej złotówki.

Guided Meditation VR przenosi użytkowników gogli Virtual Reality do jednego z czterech dostępnych w tej chwili wirtualnych środowisk – plaży na tropikalnej wyspie, japońskiej wioski, jesiennego lasu oraz śnieżnego szczytu (Arktyka). Aplikacja powinna przypaść do gustu osobom praktykującym sztukę medytacji, a także wszystkim tym, którzy z różnych powodów potrzebują chwili relaksu i wyciszenia.

Autorzy „Przewodnika Medytacji” – studio Cubicle Ninjas – oprócz zapierających dech w piersiach widoków, których liczba będzie z czasem rosnąć, zaimplementowali także rozwiązania wykorzystujące wbudowane w telefon i gogle VR czujniki. Dzięki temu możliwe jest zmierzenie rytmu serca użytkownika aplikacji, który może w ten sposób w trakcie sesji medytacyjnej kontrolować stan swojego ciała. Dla osób chcących na poważnie oddać się sztuce kontemplacji przygotowano specjalny tryb, w którym zapoznamy się z najpopularniejszymi praktykami medytacyjnymi.

Edycja przeznaczona na mobilną platformę Gear VR to pierwsza wersja aplikacji dostępna dla konsumenckich gogli wirtualnej rzeczywistości. Pod koniec 2014 wczesna wersja Guided Meditation została wydana na deweloperskie headsety Oculusa (DK1 i DK2). Od tego czasu aplikację pobrano ponad 50 tysięcy razy.

W tym momencie Guided Meditation VR dostępne jest za darmo w sklepie Oculus Store dla gogli Samsung Gear VR. Aplikacja powinna zadebiutować w niedługim czasie także na platformach Oculus Rift i HTC Vive.