Half-Life 2 - Oculus Rift

Firma Cyberith – twórcy wielokierunkowej bieżni Virtualizer – opublikowali na swoim kanale YouTube, film prezentujący wieloosobową rozgrywkę w grze Half-Life 2 przy użyciu wyżej wspomnianej bieżni i okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Cyberith to austriacka firma, która koncentruje się na stworzeniu urządzenia, mającego zadowolić zarówno oczekujących pełnej immersji w świecie gry „hardcorowych graczy”, jak i osoby traktujące rozrywkę jako okazję do wysiłku i spalenia kilku niepotrzebnych kalorii. O zapotrzebowaniu na tego typu urządzenia świadczyć może właśnie dobiegająca końca – Kickstarterowa kampania Virtualizera – na której udało się zebrać na chwilę obecną ponad 340 tysięcy dolarów (cel: 250.000$).

Producenci chcieliby, żeby Virtualizer był wykorzystywany nie tylko do gier. Przyszłość swojego urządzenia widzą np. w edukacji, systemach szkoleniowo-treningowych, terapii psychologicznej a nawet w architekturze. Obecnie jednak największe zainteresowanie wzbudza wśród miłośników elektronicznej rozrywki. Możliwości które oferuje mogą sprawić, że e-sport w najbliższej przyszłości stanie się pełnoprawnym sportem i wejść na poziom o którym przez lata marzyli miłośnicy wirtualnej rzeczywistości. Być może już wkrótce nie wystarczy sprawne klikanie w odpowiednie miejsca na ekranie i wiedza taktyczna dotycząca danej gry, a jedną z ważniejszych cech gracza będzie kondycja i sprawność fizyczna.

To już ostatnie chwile aby zamówić Cyberith Virtualizer na Kickstarterze. Aby to uczynić należy wesprzeć projekt kwotą przynajmniej 599$ (w zależności od wersji). Wysyłka urządzeń planowana jest na marzec 2015r.

Cyberith Virtualizer
Cyberith Virtualizer