Połączenie stylistyki gier wideo z lat 70 i 80. i najnowszej technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) – tak w skrócie wygląda nowa gra HeadBatt stworzona przez łódzki zespół z Le Polish Bureau, oddziału interaktywnej firmy UNIT9.

Gra HeadBatt umożliwia pojedynek w trybie multiplayer z dowolną osobą w przestrzeni 3D. Stylistyką nawiązuje do lat 80. i klasycznych gier wideo z paletką i piłką, jednak w wersji VR. Gra się w nią głową i to dosłownie, bo paletką jest w niej właśnie głowa gracza.

Gra narodziła się w oryginalnych okolicznościach, bowiem powstała jako element firmowej imprezy gwiazdkowej. „Doszliśmy do wniosku, że w sumie zawsze te imprezy wyglądają podobnie, natomiast jesteśmy firmą technologiczną, która cały czas eksperymentuje z technologią, więc czemu by nie wprowadzić właśnie takiej nowinki do naszej imprezy” – opowiadał PAP twórca Le Polish Bureau Maciej Zasada.

Najpierw opracowano mechanikę gry, a dopiero później jej koncept. Opracowując design i stylistykę twórcy gry postanowili nawiązać ostatecznie do przeszłości i pierwszych gier wideo. Żeby zagrać w HEADBATT potrzebna jest aplikacja, telefon i cardboard VR lub gogle wirtualnej rzeczywistości. Dzięki internetowi można grać w nią z osobą znajdującą się w dowolnym miejscu na świecie. Aplikacja dostępna jest do pobrania w Google Play Store.

Zdaniem specjalistów, ze względu na wielkość tej branży wirtualna rzeczywistość może, podobnie jak gry komputerowe, rozruszać ogromną gałąź przemysłu a jej zastosowanie w przyszłości może być nieograniczone. Z technologii i technik VR coraz częściej już teraz korzystają media, reklama i rozrywka, a eksperymentuje z nią wojsko i medycyna.