Hell Mountain

Lubisz horrory? A horrory 3D? Jeśli tak, to może masz ochotę spróbować czegoś nowego i jeszcze bardziej zakręconego – przenieść się w wykreowany przez reżysera świat. Będziesz dosłownie w samym środku sceny prawie czując oddech czającego się za Tobą, gotowego do ataku potwora. Czeka na nas zupełnie nowy poziom strachu.

Takie przeżycie chcą nam udostępnić twórcy produkcji takich jak „Oszukać Przeznaczenie”, „Dyniogłowy” i „Smakosz”. W wyniku współpracy ma powstać film Hell Mountain –  pierwszy horror wykorzystujący możliwości gogli Oculus Rift. W wirtualnej rzeczywistości widz sam będzie kierował „kamerą” rozglądając się w każdym kierunku w trakcie trwania filmu. Ci, którzy nie mają dostępu do gogli wirtualnej rzeczywistości będą mogli obejrzeć film w bardziej tradycyjny sposób (kino 3D, telewizor 3D).

Film będzie opowiadał historię szamana Jonasa, który wędrując po ziemi zbiera pozostałości po działalności ciemnych mocy, dzięki którym później może przywoływać okropne kreatury. Według twórców film będzie zrobiony w taki sposób, by publiczność z każdym ruchem głowy doświadczała czegoś przerażającego.

Hell Mountain jest na razie w fazie zbierania funduszy na rozpoczęcie produkcji. Twórcy mają nadzieję zebrać 100 000$ do 21 grudnia bieżącego roku. Wspierając projekt kwotą 10$ otrzymamy dostęp do filmu w wersji „Online Rift Screening”. Wpłacając 20$ będziemy mogli pobrać jedną z cyfrowych kopii filmu: na Oculus Rift, 3D lub wersję na zwykłe monitory 2D. Dodatkowo każdy darczyńca otrzyma dostęp do livestreamu z planu zdjęciowego Hell Mountain. Premiera filmu zaplanowana została na sierpień 2015.